אימוץ כלבים

אימוץ כלבים

אימוץ כלבים

רגע לפני שאתם מקבלים החלטה סופית של אימוץ כלב או אימוץ כלבים והוספת בן משפחה (זה בן משפחה של ממש!) אליכם הביתה, כדאי שתתכוננו. אימוץ כלב הוא לא רק הבאתו הביתה טיולים יומיים וביקורים מדי פעם אצל הווטרינר. כלב הוא חיית מחמד רגישה, רגשנית, מסורה ונאמנה- וככל שתטפלו בו יותר, תאהבו אותו יותר ותפנקו אותו- כך תזכו באהבה כפולה ומכופלת חזרה וחבר לכל החיים.

מתעניינים באימוץ כלב? בדקו שזה מתאים לכם:

לצערנו יש לא מעט כלבים עזובים בעמותות שונות ובכלביות עירוניות שרק מחכים לרגע שימצא להם בית חם ומתאים עבורם. יכול מאוד להיות שאתם רוצים כלב הביתה ומוכנים להשקיע בו ולאהוב אותו אבל לא מודעים לגודל האחריות שבאה עם האימוץ. רגע לפני שאתם מכניסים את עצמכם לתהליך ואפילו מנסים ומחזירים את הכלב חזרה- בדקו שזה באמת מתאים לכם. ואלו השאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכם:

איזה כלב מתאים לכם? האם אתם מוכנים לאמץ גור ולחנך אותו ולאלף אותו מההתחלה? ואולי מתאים לכם יותר כלב בוגר? האם אתם רוצים כלב קטן או שתעדיפו כלב בוגר? האם יש סוג שאתם מעדיפים ויודעים שתסתדרו איתו יותר? כדאי שתגיעו לשלב האימוץ כשאתם כבר סגורים על רוב הפרטים אם לא על רובם.

האם אתם מוכנים להוצאות הכספיות- כלב הוא כמו תינוק. יש עליו לא מעט הוצאות ולא רק בשנה הראשונה. מעבר למצרכים הבסיסיים של אוכל, קולר, רצועה וכדומה, גם צריך לשלם על חיסונים, טיפולים, ביקורים אצל הווטרינר ואגרות שנתיות. רשמו את ההוצאות החודשיות והשנתיות ובדקו האם באמת תוכלו לעמוד בהן.

האם הבית מוכן לכלב? האם אתם מוכנים אליו? רצוי לדעת מראש אם הכלב יחיה בבית או בחצר ולהתארגן בהתאם. מיטה, כרית, מלונה, כלוב אילוף. אם יש לכם ספות יקרות שאתם לא תרצו שיעלה עליהם כדאי שתביאו כלב ממושמע ומאולף וגם שתהיו מוכנים להגן על הספות בהתחלה או כשאינכם בבית והוא נשאר לבד. אולי יש לכם ילדים קטנים ואתם חוששים? אז כדאי שתאמצו כלב רגוע שמסתדר עם תינוקות. לפני שאתם ממהרים לאמץ בדקו שהבית וגם הדיירים מוכנים לכך. 

האם מתאימה לכם האחריות? כלב הוא לא רק משחק ושעשוע. צריך לצאת איתו לטיול לפחות שלוש פעמים ביום וגם לשחרר אותו בחוץ שיפרוק אנרגיות. צריך לאסוף אחריו את הצרכים, לנקות אותו ולנקות אחריו בבית. כשנוסעים לזמן ארוך צריך למצוא לו סידור ובאופן כללי הוא חיה שדורשת (וגם מעניקה) לא מעט יחס.

אימוץ כלבים – הרבה אחריות והמון אהבה:

עם ההוצאות והאחריות של גידול כלב, ברגע שהחלטתם שאתם מוכנים דעו לכם שאתם הולכים ליפול ובגדול. אבל בקטע טוב! אתם פשוט הולכים להתאהב בצורה שלא ידעתם שקיימת ביצור חי ופרוותי שהולך על ארבע ושיעניק לכם אהבה פי שבע ממה שתתנו לו. לא סתם אומרים שהכלב הוא ידידו הטוב ביותר של האדם ושהוא נאמן ומסור. כלבים הם רגישים ורגשניים אוהבים יחס ונותנים יחס חזרה ובעיקר שמחים על כך שבחרתם בהם ודואגים להראות לכם את זה בכל הזדמנות. 

אימוץ כלב עוזר בפן הרגשי והתפתחותי לכל אחד בכל שלב בחיים מתינוק ועד סב ולכן גם אם יש לכם ילדים בבית אל תחששו לאמץ כלב להיפך, הוא רק יוסיף אהבה ותמיכה ועידוד ויהפוך לחבר הכי טוב שלהם, ושלכם.

שיתוף

החשבון שלי

השאר פרטים ונחזור במהרה

שם מלא*
טלפון*
אמייל*

שלח בקשת אימוץ

שם מלא*
טלפון*
אמייל*
דילוג לתוכן